Почему ребенок бьется головой об пол и стены?Що робити і як реагувати, якщо дитина б’ється головою

ПСИХОЛОГИЯ

Ребенок бьется головой – эта проблема часто беспокоит молодых родителей, которые еще не знают, как правильно реагировать на такое поведение малыша, а также, что с этим делать. Такое поведение характерно для многих деток, поэтому ваш ребенок не является исключением. Но причины такого поведения надо знать, чтобы правильно разрешить ситуацию. Понимание ребенка на тонком уровне даст свои плоды – он научиться вас слышать, просить желаемое, а не бить головой стену или кричать на весь магазин, ресторан или парк, где вы проводите время.

Стоит ли беспокоиться?

Почему ребенок бьется головой? Детки в возрасте до трех лет абсолютно не имеют никаких корыстных ноток в своем поведении. Именно по этой причине какое-то неадекватное поведение может пугать родителей и заставляет их настораживаться. Профессионалы еще не нашли конкретного решения, почему дети так себя ведут.

Есть предположение, что дети качают своей головой потому, что они просто стимулируют свой вестибулярный аппарат, который нормализует и контролирует равновесие тела. Также детки так способны успокоить себя и просто отвлечь. Издавна существует известная традиция укачивать деток в люльках, потому что именно таким методом их получается быстро успокоить. Наблюдайте за своим малышом, убедитесь, что именно ритмичное покачивание способно закачивать ребенка перед сном.

Сразу надо знать, что ребенок бьется головой об пол и стену, но он никак не навредит себе, потому что срабатывает врожденный инстинкт самосохранения.

Могут быть неприятные синяки, но это не критично. Рекомендуется оборачивать твердые предметы с помощью мягких материалов, чтобы облегчить и немного смягчить удары. Позволяйте малышу активно развлекаться перед сном, старайтесь надевать свободную одежду на ребенка, но нельзя на него кричать или ругать его.

Привлечение внимания и манипуляция

Почему ребенок бьется головой? Он попросту может привлекать к себе внимание. Многие дети говорят: «Я бьюсь, потому что я так хочу!». В этом случае надо правильно отнестись к сложившейся манере поведения. В этом случае сила удара не большая, поэтому ребенок после каждого удара еще и хитро смотрит на вас, дожидаясь определенной реакции. Биться головой об стену малыш может и по той причине, что он попросту манипулирует своими родителями.

Ребенок начинает так себя вести, когда ему что-то попросту не нравится:

  • не хочет есть кашу,
  • не позволили сидеть перед телевизором.

Сила удара может быть значительнее, поэтому надо контролировать. Когда ребенок старше, он даже может так предупредить маму и папу, что, если что-то пойдет не так, он будет сильно биться головой об пол или стену. Лицо выглядит притворно, хитро и наиграно.

Истерика и неудача

Биться головой об стену малыш может и по другим причинам. Истерика – самая распространенная причина такого поведения. Многие родители видели, когда малыш начинает так вести себя в магазине. Ребенок попросту хочет получать желаемое, поэтому начинает всеми методами добиваться своего. Все сопровождается криками, ударами головы об пол или стены. Иногда после такой истерики чадо забывает, что хотел получить. Родители обращают внимание на общественность, поэтому идут на поводу у своего ребенка, что влечет за собой нежелательные последствия – в следующий раз линия поведения будет аналогична.

истерика

Раздражение или неудача начинаются после того, когда у ребенка не удается ничего сделать так, как он хочет. Например, он строит пирамиду или собирает конструктор, но итог не такой, как он ожидал. В этом случае придется выдержать истерику, но надо успокоить и доказать, что это не проблема – все можно исправить и сделать иначе.

Недомогание и плохое самочувствие

Когда ребенок начинает активно биться головой о стену, он может просто устать и сильно хотеть спать. Приступы начинаются вечером или уже глубокой ночью, но при этом на лице малыша можно увидеть напряжение и выражение злости. Мама слышит массу просьб, а отвлечь ребенка от битья головой просто невозможно. Если приступы такого характера случаются часто, рекомендуется посетить профессионального невролога.

Такое поведение характерно и в других ситуациях, когда проявляется грипп или простуда, начинают резаться зубы, воспаляются ушки. Но истерики не явные, тут придется все улавливать. После приступов злости будет наступать облегчение, но не длительное, поэтому надо обратиться к педиатру или другому специалисту.

Как решить возникшую проблему?

Ребенок бьется постоянно головой об стену – в этом случае надо что-то делать. В каждом случае надо выработать правильную линию родительского поведения – воспринимайте поведение малыша нормально, не кричите, а также исключите наказание. Но и забывать о таком нельзя. Вам потребуется установить первопричину такого поведения. Удостоверьтесь, что ребенка не мучают никакие болевые ощущения и проблемы со здоровьем. И только после этого надо обращать внимание на другие возможные причины.

Когда ребенок старается активно привлечь к себе внимание столь неприятным методом, надо отложить все свои заботы и обратить свое пристальное внимание на чадо. Не забывайте, что в первые периоды своей жизни ребенок требует душевного понимания и общения.

Если на этом этапе мама или папа проявляют невнимание к малышу, в старости непременно придется пожинать плоды такого невнимания и ненормального поведения. Если же вы поняли, что так ребенок добивается желаемого, требует и начинает истерики, надо научиться понимать его и наладить с ним общение. Научитесь правильно общаться и объяснять, тогда малыш станет более адекватно на все реагировать и преподносить свое недовольство.

Если это проявившаяся патология, линия поведения будет долго повторяться. Рекомендуют обратиться к квалифицированному неврологу – визит нельзя откладывать на долгий период. Причины устраняются пораньше, чтобы наладить здоровье и исключить скандалы в воспитании ребенка. Диагностика обширная, поэтому требует правильного подхода и диагностирования.

 

Дитина б’ється головою – ця проблема часто турбує молодих батьків, які ще не знають, як правильно реагувати на таку поведінку малюка, а також, що з цим робити. Така поведінка характерна для багатьох діток, тому ваша дитина не є винятком. Але причини такої поведінки треба знати, щоб правильно вирішити ситуацію. Розуміння дитини на тонкому рівні дасть свої плоди – він навчиться вас чути, просити бажане, а не бити головою стіну або кричати на весь магазин, ресторан або парк, де ви проводите час.

Чи варто турбуватися?

Чому дитина б’ється головою? Діти у віці до трьох років абсолютно не мають жодних корисливих ноток у своїй поведінці. Саме за цієї причиною якась неадекватна поведінка може лякати батьків і змушує їх насторожуватися. Професіонали ще не знайшли конкретного рішення, чому діти так себе поводять.

Є припущення, що діти качають своєю головою, тому що вони просто стимулюють свій вестибулярний апарат, який нормалізує і контролює рівновагу тіла. Також дітки так здатні заспокоїти себе і просто відвернути увагу. Здавна існує відома традиція заколисувати діток у колисках, тому що саме таким методом їх виходить швидко заспокоїти. Поспостерігайте за своїм малюком, переконайтеся, що саме ритмічне погойдування здатне закачувати дитину перед сном.

Відразу треба знати, що малюк б’ється головою об підлогу та стіну, але він ніяк не нашкодить собі, тому що спрацьовує вроджений інстинкт самозбереження.

Можуть бути неприємні синці, але це не критично. Рекомендується обгортати тверді предмети за допомогою м’яких матеріалів, щоб полегшити і трохи пом’якшити удари. Дозволяйте дитині активно розважатися перед сном, намагайтеся надягати вільний одяг на малюка, але не можна кричати або лаяти його.

Залучення уваги і маніпуляція

Чому дитина б’ється головою? Вона просто може привертати до себе увагу. Багато дітей кажуть: «Я б’юся, тому що я так хочу!». В цьому випадку треба правильно поставитися до цієї манери поведінки. В цьому випадку сила удару не велика, тому дитина після кожного удару ще й хитро дивиться на вас, чекаючи певної реакції.

Битися головою об стіну малюк може і з тієї причини, що він просто маніпулює своїми батьками. Дитина починає так себе вести в тому випадку, якщо йому щось не подобається: не хоче їсти кашу, не дозволили сидіти перед телевізором. Сила удару може бути значніша, тому це треба контролювати. Коли малюк старше, вона навіть може попередити маму і тата, якщо щось піде не так, він буде сильно битися головою об підлогу або стіну. Обличчя виглядає хитро та награно.

Істерика і невдача

Битися головою об стіну малюк може і з інших причин. Істерика – найпоширеніша причина такої поведінки. Багато батьків бачили, коли малюк починає так поводити себе в магазині. Дитина просто хоче отримувати бажане, тому починає всіма методами домагатися свого. Все супроводжується криками, ударами голови об підлогу або стіни. Іноді після такої істерики дитина забуває, що хотіла отримати. Батьки звертають увагу на громадськість, тому йдуть на поводу у своєї дитини, що спричиняє небажані наслідки – в наступний раз лінія поведінки буде аналогічна.

истерика

Роздратування або невдача починаються після того, коли у дитини не вдається нічого зробити так, як вона хоче. Наприклад, малюк будує піраміду або збирає конструктор, але результат не такий, як він очікував. В цьому випадку доведеться витримати істерику, але треба заспокоїти і довести, що це не проблема – все можна виправити та зробити інакше.

Нездужання і погане самопочуття

Коли дитина починає активно битися головою об стіну, вона може просто втомитися і сильно хотіти спати. Приступи починаються увечері або вже пізно вночі, але при цьому на обличчі малюка можна побачити напругу і вираз злості. Мама чує багато прохань, а відволікти дитину від биття головою просто неможливо. Якщо напади такого характеру трапляються часто, рекомендується відвідати професійного невролога.
Така поведінка характерна і в інших ситуаціях, коли проявляється грип чи застуда, починають різатися зуби, запалюються вушка. Але істерики не явні, тут доведеться все вловлювати. Після нападів люті буде наступати полегшення, але не тривале, тому треба звернутися до педіатра або іншого спеціалісту.

Як вирішити проблему?

Дитина постійно б’ється головою об стіну – в цьому випадку треба щось робити. В кожному випадку треба виробити правильну лінію батьківської поведінки – сприймайте поведінку малюка нормально, не кричіть, а також виключіть покарання. Але і забувати про таке не можна. Вам потрібно встановити першопричину такої поведінки. Переконайтеся, що дитину не мучать ніякі больові відчуття і проблеми зі здоров’ям. І лише після цього треба звертати увагу на інші можливі причини.

Коли дитина намагається активно привернути до себе увагу настільки неприємним методом, треба відкласти всі свої турботи і звернути свою пильну увагу на чадо. Не забувайте, що в перші періоди свого життя дитина вимагає щиросердечного розуміння і спілкування.

Якщо на цьому етапі мама або тато проявляють неуважність до малюка, в старості неодмінно доведеться пожинати плоди такої неуваги і ненормального поведінки. Якщо ж ви зрозуміли, що так дитина домагається бажаного, вимагає і починає істерики, треба навчитися розуміти її та налагодити з нею спілкування. Навчіться правильно розмовляти і пояснювати, тоді малюк буде адекватніше на все реагувати і виявляти своє невдоволення.

Якщо це виявлена патологія, лінія поведінки буде довго повторюватися. Рекомендують звернутися до кваліфікованого невролога – візит не можна відкладати на довгий період. Причини усуваються раніше, щоб налагодити здоров’я і виключити скандали у вихованні дитини. Діагностика широка, тому вимагає правильного підходу і діагностування.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы