Відповідь, напевно, очікувана, але вірна: все індивідуально. Проте низку рекомендацій дати можна.
На що орієнтуватися насамперед
Щоб домашній догляд за шкірою був ефективним, потрібно відштовхуватись від двох ключових критеріїв. Вони задають правильний вектор підбору всієї лінійки засобів догляду. Гарну косметику ви можете замовити в магазині https://kremax.com.ua/.
Вік
Багато коштів різняться за такими віковими категоріями.
- 18–25
- 25–30
- 30–40
- 40+
Вибирайте засіб, на якому зазначено, для якої вікової категорії він призначений. У ньому враховано особливості вікових змін шкіри. Наприклад, крем категорії 18–25 легкий, з повітряною текстурою, а склад засобу категорії 40+ більш насичений та концентрований, тому й коштує дорожче.
Багато хто вважає, що використовувати засоби більш дорослої категорії шкідливо для шкіри. Нібито вона звикає до насиченого складу і все подальше життя ви будете приречені використовувати засоби сильної концентрації. Однак це лише популярна помилка. Якщо у 25 років на шкіру нанести крем для вікової категорії 40+, вона візьме лише те, що їй потрібно. Перегодувати наші шкірні покриви не можна, тому синдрому звикання боятися не потрібно.
Тип шкіри
Шкіра може належати до одного з трьох типів.
- Суха. Пори звужені, практично невиразні, спостерігаються лущення.
- Нормальна. Пори не видно, лущення відсутні.
- Жирна. Пори розширені, можуть спостерігатися висипання, комедони. Зауважте, що чорні крапки на носі не є ознаками жирної шкіри.
Тип шкіри обумовлений генетично і змінюється протягом життя людини. Не можна за помахом чарівної палички суху шкіру перетворити на жирну, а жирну – на нормальну. Поширений термін «комбінована шкіра» — це маркетинговий хід. Якщо ви в себе спостерігаєте одночасно прояви і сухості і жирності шкіри, це наслідок неправильного догляду. Такий стан виникає у разі порушення ліпідного бар’єру. Зверніть увагу на засоби з церамідами – найважливішим компонентом ліпідного бар’єру.
MAST HAVE домашнього догляду
Що має стояти на вашому домашньому туалетному столику? Якісний домашній догляд за шкірою не вимагає надто великої кількості засобів. Головне, щоб їх правильно підібрали.
Засіб для вмивання
Гель або пінка для вмивання призначена для м’якого видалення основних забруднень. Головний критерій гарного засобу – після його застосування шкіра має відчувати комфорт. Якщо після вмивання залишається відчуття сухості, стягнутості шкіри, потрібно змінювати засіб, навіть якщо формально воно підібрано відповідно до типу шкіри і віком. Відчуття стягнутості свідчить про порушення ліпідного бар’єру, баланс якого дуже важливий. Відповідний засіб для вмивання ніколи не дасть відчуття сухості.
Тонік
Тоніком часто нехтують у домашньому догляді, вважаючи, що він дублює очищення. Це не зовсім так. Тонік виконує важливу роль у відновленні PH-балансу шкіри, тому його використання забезпечує комплекс правильного догляду.
Гоммаж
М’яке очищення шкіри обов’язкова процедура. Гомаж набагато дбайливіше, ніж звичайний пілінг, очистить поверхню шкіри від відмерлих клітин. Гоммаж не містить твердих частинок, тому його вплив делікатний і м’який. Застосовувати можна раз на тиждень чи два.
Гоммаж іноді називають «скаткою» через те, що він скочує бруд і частинки відмерлого епітелію.