Шкільний предмет «Образотворче мистецтво» покликаний розбудити в дитині навички ліплення, малювання, виготовлення декоративних виробів. Він має на меті сформувати творчу фантазію школярів та дати уявлення про естетичний бік навколишнього світу. Для того, щоб бути готовими до уроку, в Panda Market можна підібрати фарби та пензлі для живопису, олівці для графіки та інші матеріали і інструменти, що знадобляться для творчості.
Прикладне мистецтво
Аплікації, оригамі, вітальні листівки — ці та інші саморобки діти люблять робити власними руками, тому що після уроку отримують готовий подарунок мамі, татові або красивий експонат у власну домашню колекцію. Для подібних занять необхідно запастись ідеями, терпінням і наступними художніми матеріалами і інструментами:
- кольоровий папір;
- клей пальчиковий чи ПВА;
- безпечні дитячі ножиці;
- лінійка та трафарети;
- олівці для креслення і розмальовки та ін.
Нерідко до покупних матеріалів додаються природні: шишки, засушене листя, каштани. Міксуючи ці засоби, школярі розвиватимуть креативність і вміння користуватися різноманітними творчими прийомами.
Ліплення та скульптура
На шкільних уроках основним матеріалом для ліплення є пластилін — доступний за ціною, легкий у використанні засіб, який можна використовувати багато разів або зберігати у якості поробок. Для пластиліну ще знадобляться:
- дошка або килимок для моделювання;
- стеки;
- форми;
- кольоровий папір чи картон для пластилінових аплікацій.
Зручно купувати такі засоби у наборах, де є все для ліплення, а інструменти розроблені з оглядом на безпеку дітей. Комплекти пластиліну можна використовувати і вдома, роблячи разом якісь цікаві поробки і розвиваючи у дитині просторове мислення. В цьому випадку також доцільно спробувати «тісто для ліплення», глину, та інші «скульптурні» матеріали.
Графіка та живопис
Малювання — один з основних видів творчості на уроках образотворчого мистецтва. По-перше, це «різновікова» справа, яку дитина починає засвоювати вже у 2-3 роки, але може з задоволенням практикуватися по мірі дорослішання. По-друге, у ранньому віці графіка та малювання фарбами розвивають дрібну моторику, сприяють розвитку просторового мислення, закладають цікавість до творчості, вчать змішувати кольори і зображати різноманітні форми. По-третє, існує широкий вибір матеріалів та інструментів, що роблять уроки цікавими і корисними:
- олівці (графітні, кольорові, воскові, пастельні);
- фломастери та маркери;
- папір, альбоми, скетчбуки для графіки, акварелей;
- гуаш та акварельні фарби;
- розмальовки.
І найголовніший аксесуар — фартуки та нарукавники, що дозволять залишити фарби лише на папері, а не на одязі. А на додачу до традиційних шкільних методів малювання вдома під контролем батьків цікаво спробувати набори Alcohol Ink, Fluid Art, аквагрим та інші інноваційні матеріали. Маючи такий арсенал, дитина зможе реалізувати будь-яку фантазію і отримати чудовий результат. Ймовірно, це не буде шедевр Рафаеля, але художник чи художниця отримає найцінніше — здобутий досвід і корисні навички.