9 кроків для глибокого очищення вашого холодильника

Статьи

Коли ви готуєте їжу або щойно повернулися з супермаркету, останнє, що ви хочете, це відкрити холодильник і зустріти хаос або неприємний запах.

Здоровий глузд підказує, що важливо тримати предмети та поверхні, які контактують з їжею, якомога чистішими — і це стосується вашого холодильника. Наш майстер по холодильниках рекомендує тримати чистий, організований холодильник може допомогти вам покращити харчову гігієну та зменшити відходи.

Ми знаємо, що після того, як ви почистили всередині, це може здатися дурнем, коли ви виймаєте всю їжу з холодильника, щоб все знову впорядкувати, але це робота варта того, щоб її виконати та зробити її добре. Щоб полегшити роботу, ми розбили процес на прості кроки, які допоможуть вам виконати роботу.

1. Плануйте наперед

Ваш холодильник потребує ретельного чищення кожні три-шість місяців.

Почніть з того, що вийміть усі продукти з холодильника. Бактерії можуть швидко розмножуватися за кімнатної температури, тому покладіть молочні продукти, м’ясо та інші продукти, які потрібно зберігати в холодильнику, у холодний пакет, запакований попередньо охолодженими блоками. Гарною ідеєю буде проводити глибоке очищення холодильника безпосередньо перед щотижневою покупкою, коли в холодильнику все одно буде менше продуктів.

Викидайте будь-які продукти, термін придатності яких минув, і будь-які продукти, які не будете вживати.

2. Вимийте полиці та ящики для зберігання салатів

Вийміть висувні ящики для зберігання салатів з нижньої частини холодильника, якщо можете, і всі знімні полиці. Якщо незрозуміло, як їх витягти, перевірте посібник користувача, перш ніж почати, щоб точно знати, як це зробити, нічого не пошкодивши – це також допоможе вам повернути їх назад!

Потім ретельно вимийте полиці та ящики контейнера для салату, які ви змогли вийняти, за допомогою мийного засобу та гарячої води. Якщо полиці (або будь-які інші знімні частини) виготовлені зі скла, найкраще спочатку дати їм нагрітися до кімнатної температури, щоб зменшити ризик їх розбивання під час дуже гарячої води.

Використовуйте зубочистку, щоб видалити залишки їжі, які зібралися в стику між поверхнею полиці та рамою полиці. Промийте полиці та місткості для салату чистою водою, а потім дайте їм висохнути природним шляхом на сушці або висушіть їх чистим кухонним рушником і відкладіть їх набік, якщо ваша сушарка недостатньо велика.

Будь-які полиці або ящики, які ви не можете вийняти, протріть чистою тканиною, змоченою в холодному мийному розчині та воді, і ретельно віджатою.

3. Бліц інтер’єру

Тепер можна звернути увагу на внутрішню частину самого холодильника. Уникайте використання гарячої води на цьому етапі, оскільки це може підвищити температуру холодильника, і це затримає швидкість повернення швидкопсувних продуктів. Замість цього приготуйте розчин стерилізаційної рідини холодною водою та використовуйте її для протирання внутрішньою частиною чистої тканини.

Зверніть особливу увагу на канавки з боків внутрішньої частини холодильника, де розташовані полиці, оскільки вони можуть бути магнітами для бруду. Ватна паличка — це зручний засіб для видалення з них старої їжі. Ватні палички також корисні для складних місць, наприклад, для крапельного отвору ззаду, яке може легко забитися та забруднитися. Ретельно висушіть внутрішню частину холодильника паперовими або чистими кухонними рушниками.

4. Очистіть зовнішні поверхні

Не ігноруйте місця за межами холодильника, такі як ручка та дверцята, де можуть накопичуватися мікроби через часті контакти з руками. Якщо у вас є холодильник з морозильною камерою, морозильна камера розташована внизу, скористайтеся щілинною насадкою пилососа, щоб видалити крихти, які зібралися в складках ущільнення дверцят. Або скористайтеся жорсткою сухою щіткою для миття посуду, щоб видалити їх.

Проведіть кутиком лляного або бавовняного кухонного рушника, змоченого в розчині, уздовж складок для гігієнічного чищення, а потім використовуйте новий кут рушника, щоб висушити ущільнювач дверцят.

5. Котушки конденсатора

Ймовірно, ви нещодавно витирали холодильник зсередини. Але коли ви востаннє доводили до ладу котушки конденсатора?

Змійовики конденсатора, розташовані в задній частині холодильника, легко очищаються. Просто вимкніть холодильник і пропилососити котушки, щоб видалити пил. Їх слід чистити принаймні раз на рік, щоб запобігти їх засміченню, особливо якщо ваша кухня є уловлювачем для шерсті домашніх тварин і пилу.

Навіщо турбуватися? Забиті змійовики конденсатора означають, що вашому холодильнику доводиться працювати інтенсивніше, що збільшує ваш рахунок за електроенергію. Вони також можуть скоротити термін служби вашого холодильника, ремонт якого може бути дорогим.

6. Дати охолонути

Замініть полиці та ящики для зберігання салатів. Якщо у вас є термометр для холодильника, зачекайте, доки температура всередині холодильника впаде до 5°C або нижче, перш ніж замінювати їжу. Якщо ваш холодильник має функцію швидкого охолодження, використовуйте її, щоб пришвидшити процес охолодження.

7. Застеліть ящики

Використовуйте кухонний рушник або стару газету, щоб вистелити дно ящиків холодильника. Таким чином, ви можете просто підняти підкладку та скинути стару лушпиння цибулі та інші заблукані шматочки овочів прямо в контейнер для їжі.

8. Виганяйте запахи

Залишивши всередині каструлю з бікарбонатом соди. Він повинен тривати до трьох місяців, перш ніж його доведеться замінити – спробуйте визначити дату контейнера, щоб ви пам’ятали, коли його потрібно міняти.

Якщо ви віддаєте перевагу зберегти свою бікарбонатну соду для випікання, ви можете придбати дезодоранти для холодильника.

9. Коли ви поповнюєте запаси…

Не перевантажуйте холодильник, оскільки повітря має циркулювати, щоб він працював ефективно, а також переконайтеся, що ви відкриваєте двері якомога рідше на найкоротший час.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы