Призначення та види відеодомофонів

Статьи

З моменту впровадження домофонних систем понад 15 років використовувалися аудіодомофони. Нині їх стрімко витісняють відеодомофони. Причина у можливості забезпечення вищого рівня безпеки в умовах підвищеної злочинності. IP відеодомофон забезпечує моніторинг ситуації біля дверей або на території, дозволяють визначити, чи знайомий власникам відвідувач і хоча б приблизно оцінити, з якими намірами він прийшов. Таке охоронне обладнання на цілу сходинку підняло захист житла та офісів, знизивши ризики неправомірних дій сторонніх.

Суть відеодомофона та його різновиди

Відеодомофон для квартири, будинку, офісу є системою, що складається з таких компонентів:

 • Виклична панель, в яку також вбудована камера, мікрофон, динамік. Розміщується зовні будівлі біля дверей.
 • Блок, що складається з екрану, мікрофона та динаміка, який розташовується всередині квартири чи будинку.
 • Переговорна трубка або селектор, що забезпечує гучний зв’язок.
 • Блок живлення з потужністю 12 Вт.
 • Проведення, що з’єднує блоки. Іноді замість нього використовується мережа Wi-Fi за рахунок відповідного модуля в обладнанні.
 • Допоміжне обладнання, що дозволяє збільшити функціонал: додати керування електричними замками обох типів — електромагнітних та електромеханічних, інфрачервоне підсвічування для покращення якості зображення у нічний час. Також можуть використовуватися модулі для приєднання до системи розумного будинку, датчики руху та присутності та інші компоненти.

Досить компактний пристрій вирішує багато завдань: контроль відвідувань, організація системи пропуску, запобігання несанкціонованим діям третіх осіб.

Залежно від функціоналу, обладнання може відноситься до різних цінових категорій. Однак навіть базові моделі дають можливість власникам бачити, хто стоїть перед дверима, перш ніж ухвалити рішення про те, впускати його чи ні. Незважаючи на те, що частіше використовують відеодомофони у квартиру чи будинок, вони потрібні і для комерційних об’єктів, адміністративних установ, проваджень тощо.

Бюджетні моделі частіше вибирають для встановлення у багатоквартирних будинках. Устаткування підключають до загальної системи інтеркому, використовують як багатоабонентське. Воно виконує два завдання: трансляція відео з місця біля входу на екран у квартиру та дистанційне керування замком. У недорогих пристроях якість зображення низька, картинка чорно-біла, а монітори мають невеликі розміри. Для більш дорогих моделей властиво покращене зображення, збільшені розміри монітора. Також може бути інший спосіб підключення. Наприклад, елітні відеодомофони Slinex передбачають роботу не через дроти, а через Wi-Fi. Цей зручно, а також забезпечує розширений функціонал:

 • Дистанційне керування замком навіть зі смартфона, планшета чи ПК.
 • Можна підключити до комплексу розумного будинку.
 • З відвідувачем можна розмовляти за допомогою домофону.
 • Якісна зйомка навіть у темну пору доби.
 • Можна записувати відео за допомогою хмарного сховища або картки пам’яті.
 • Можна встановити датчики руху та настроїти роботу домофону при їх активації.
 • Легке створення ефекту присутності будинку: якщо вас немає вдома, ви все одно можете відповісти на відеозв’язок відвідувачу.

Як вибрати відеодомофон у Києві чи іншому місті України?

Щоб підібрати модель, необхідно оцінити такі фактори:

 • допустимий бюджет;
 • технічна можливість укладання проводки або забезпечення керування через Wi-Fi;
 • бажаний функціонал.

Варто зазначити, що відеодомофони Dahua і Slinex займають лідируючі позиції на ринку через їхню високу якість. Більш затребуваними є моделі, оснащені Wi-Fi-трансмітером, оскільки вони забезпечують максимально розширений функціонал. Однак навіть бюджетні прилади цих марок відрізняються такою самою якістю виконання, надійністю та довговічністю, хоч і з меншим функціоналом. Серед популярних та якісних домофонних пристроїв продукція марок Legrand та BAS IP. В Україні всі ці бренди представлені досить широко. Головне, правильно підібрати модель під ваші запити та умови експлуатації.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы
Добавить комментарий