Як навчити дитину їздити на велосипеді

Статьи

Діти набагато швидше вчаться їздити на велосипеді, ніж дорослі. Але їм для цього потрібна допомога батьків. Тому якщо ви вирішили купити доньці чи сину двоколісний засіб пересування, будьте готові до того, що доведеться їм допомогти у його освоєнні. Як це правильно зробити — читайте далі.

Вибір підходящого місця

Найзручніше навчатись там, де не їздять машини та рідко ходять люди. Таким чином ніхто не відволікатиме юного велосипедиста від покладених на нього завдань.

Таке місце відсутнє поблизу? Тоді це може бути доріжка у парку, двір або ігровий майданчик у час, коли на ньому не надто людно.

Підготовка транспорту

Велосипед має бути зручним для користувача, відповідати його віку, зросту. Якщо дитина не дістає ногами до землі, потрібно зменшити висоту сидіння. Відповідно доведеться змінити положення керма.

Якщо на велику є додаткові коліщата, їх краще зняти. Вони заважають дитині відчувати рівновагу. Навчивши дитину їздити з ними, потім доведеться її перенавчати.

Щоб навчити юного велосипедиста тримати баланс, батьки зі стажем радять також тимчасово демонтувати педалі. Таким чином байк стане подобою біговелу, що спростить навчання утримувати рівновагу та балансувати.

Подбайте про страховку

Дехто з батьків під час навчання тримається за сідло або руль. Інші  — підштовхують або допомагають утримувати дитячий велосипед вертикально. Робити цього не можна. Важливо, щоб дитина змогла відчути управління.

Якщо ви боїтесь, що дитина після можливого падіння втратить інтерес до катання, скористайтесь звичайним шарфом. Обв’яжіть його кругом тіла малюка під підмишками, і підтримуйте його, тримаючись за вільні краї.

Поїздка без педалей

Сівши на велосипед і тримаючись за руль, дитина повинна відштовхнутись ногами від землі, щоб розігнатися, припідняти їх та проїхати кілька метрів. На це може піти від 30 хвилин до години.

Як тільки малюк навчиться тримати рівновагу, педалі можна буде встановити на місце, а сидіння та руль підняти.

Знайомство з педалями

Спочатку дитині достатньо натиснути на педаль, яка знаходиться в зручному положенні та котитися на велику, як раніше. Далі можна буде запропонувати натиснути на них почергово і проїхатися, скільки вийде, не прибираючи ноги. Зазвичай на цьому етапіу  дітей вже виходить їздити самостійно.

Малюк постійно дивиться на педалі? Зверніться за допомогою ще до когось із членів сім’ї. Станьте в кількох метрах один від одного, а дитина нехай їде до вас, чергуючи сторони. Слідкуйте, щоб велосипедист дивився на того, до кого їде, а не під ноги.

Такі прості правила гарантують швидке навчання. Усього два-три дні, і дитина зможе їздити на велосипеді без страхування.

Використання захисту

Купуючи велосипед, бажано не забути про наколінники, шолом, налокітники. Вони знадобляться під час навчання. Та й згодом захищатимуть байкера від травм.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы