Як правильно вибрати дерев’яні пазли для дитини?

Статьи

Різновидів пазлів сьогодні існує така велика кількість, що іноді виникає проблема з вибором найкращого варіанту для дитини. Важливо підібрати необхідну складність, а також зробити все, щоб малюку було цікаво. При цьому частіше за все батьки обирають саме дерев’яні пазли. Основна їх перевага полягає в тому, що вони є безпечними. Дерево не викликає алергічної реакції, не травмує шкіру і не має інших небезпечних реакцій.

Особливість пазлів як різновидів головоломки для дітей

Дерев’яні пазли – це гра, яка неодмінно повинна бути в кімнаті будь-якої дитини. Вона не виходила з моди протягом багатьох років. Навіть зараз її популярність залишається досить великою. Завдяки безлічі виробників, батьки мають великий вибір серед широкого асортименту пазлів, які сподобаються як малюкам, так і дорослим.

Різні головоломки мають багато функцій та цілей. Крім того, що за допомогою них можна гарно і змістовно провести свій вільний час з рідними й друзями, вони сприяють всебічному розвитку. Складаючи різні елементи, дитина вчиться логічно підбирати необхідні деталі, щоб створити повноцінну картину. Моторика рук також піддається розвитку, адже необхідно вишукувати те, що ідеально підійде.

Однак дуже важливо знати, як вибрати головоломку для дитини, особливо відповідно до її віку, враховуючи кількість частин, якими вона може оперувати. Дійсно, надто складна головоломка може знеохотити малечу. Тому важливо звертати увагу на різні правила і рекомендації.

Нюанси вибору пазлів для дітей

Перше, на що треба звертати увагу, купуючи дерев’яні пазли (наприклад, на сайті «Zirozok») – це вік дитини:

  • від 0 до 2 років. З перших місяців до двох років дитина пізнає світ частково завдяки пазлам. Однак, щоб поєднати гру і навчання, важливо вибирати прості та відповідні віку моделі. Особливо варто звертати увагу на безпеку. Деталі головоломки мають бути особливо великими та міцними. І тут спеціалізовані дерев’яні пазли будуть кращим варіантом серед всіх можливих;
  • від 3 до 9 років. З трьох років дитина освоює маніпуляції з дрібними предметами, що поступово дозволяє їй розважатись з більшою кількістю пазлів. Починаючи з 6 років, вибір головоломки може переходити до більш складних моделей, чи то менших і більш численних елементів, чи то більш детальних зображень, для сортування яких потрібно більше часу;

старше 10 років. Тут практично немає обмежень з вибором. Головне віддавати перевагу тому, що дійсно буде цікаво дитині.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы