Які найкраще вибрати дрова для топки?

Статьи

Вогонь, що горить у печі, завжди асоціюється з особливим затишком і комфортом, але головне його призначення — це зігрівати будинок. Щоб піч функціонувала ефективно, швидко прогрівалася та максимально довго зберігала тепло, потрібно обов’язково знати, якими дровами краще топити піч.

Крім цього, потрібно передбачити і те, в яких умовах будуть дрова, адже тільки за належного зберігання вони зможуть зберегти свої природні якості по тепловіддачі. Замовити дрова по гарній ціні ви можете на сайті https://drova-kiev.in.ua/tverdoe-toplivo/drova-kolotye/hotyanovka.

Обігрів від газового або парового опалення ніяк не можна порівняти з теплом, що походить від печі, натопленої якісними дровами. Воно огортає будинок не тільки затишком, а й комфортною тишею, серед якої чути потріскування сухих полін. Подібне відчуття залишається найприємнішим для людини навіть у наш час, незважаючи на появу нових способів обігріву приміщень.

Характеристики якісних дров

е всі знають, що кожна деревина має власні властивості. Деякі породи добре підходять для будівництва, а інші ідеальні для опалення будинку. Але це ще на все. Важливо враховувати для якого опалювального приладу підбираються дрова. Наприклад, для каміна потрібна деревина, що дає при горінні приємний аромат, але не має у своєму структурному складі великої кількості смол. Ці речовини здатні створювати сильне задимлення, і, крім того, у процесі топки деревина «вистрілює», розкидаючи вугілля, що горить, що може призвести до пожежі. Саме тому хвойні породи для відкритого каміна не рекомендовані.

Для печі дерево вибирається за тривалістю і інтенсивністю горіння і своєю тепловіддачею, а також по здатності до димоутворення і кількості золи, що залишається після топки.

«Правильні» дрова повинні мати гарну тепловіддачу і горючість, не задимляти приміщення і майже повністю згоряти, не залишаючи великої кількості відходів. Всі ці якості залежатимуть не тільки від породи деревини, що вибирається, але і від того, наскільки добре просушене дерево. Свіжа, тільки-но спиляна деревина не застосовується відразу для топки — вона буде сильно диміти і горіти мляво, так як в ній зберігається великий відсоток вологості. Тому вона має обов’язково пройти процес просушування. Дрова будуть готові до застосування тоді, коли при ударі однієї поля на іншу буде чути дзвінкий звук.

Найбільш якісні дрова виходять з дерев, спиляного в зимовий період, коли сповільнено рух соку. У весняні та літні місяці запасатися дровами не варто, тому що деревина в цей час дуже волога і довго сохне.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы