Эффективный способ научить ребенка писать правильноЕфективний спосіб навчити дитину писати правильно

РАЗВИТИЕ

Родителям не всегда удается успешно решить проблему, как научить писать своего ребенка. Бывает, что на компьютере он уже давно может набирать простые тексты и учить особо не надо. А вот писать, да еще не печатными буквами, а прописными, задача для современных детей не из простых. Как, впрочем, и для их родителей.

Навык письма, вообще, один из сложнейших. Для того, чтобы ему научиться, необходимо обладать недюжинным опытом и набором определенных навыков. Здесь не обойдешься тем, что включил малышу видео с обучающим курсом и получил результат. Да и начинать, конечно, нужно не с того, чтобы сажать ребенка и заставлять писать уже готовые буквы…

Начало обучения

Процесс обучения письму должен начинаться с совершенствования мелкой моторики, становления координации и навыков усидчивости. Чтобы ребенка сравнительно легко и быстро можно было научить писать, нужно много времени потратить на правильное развитие мышц руки и на становление координации.

Да и без привития элементарного навыка усидчивости бесполезно его учить. Вот почему ни о каком письме не должно быть и речи, пока малыш не наберется достаточного опыта. Будьте терпеливы. В свое время все придет. С хорошо развитой моторикой, с подготовленной рукой ваш малыш горы потом свернет.

Игры, упражнения и занятия для развития вышеперечисленных навыков:

  1. Специальная гимнастика для пальчиков. Попробуйте в интернете найти подходящее видео с такой гимнастикой. И вместе с малышом, лучше под музыку, выполняйте курс;
  2. Лепка. Развивает у детей креативное мышление, усидчивость и укрепляет мышцы кисти. В качестве материала можно брать пластилин, глину или соленое тесто;
  3. Занятия оригами. У ребенка великолепно развивается память, аккуратность, пространственное воображение и навык точных движений;
  4. Выполнение различных аппликаций. Начинают с вырезания и наклеивания простых фигур (квадратиков или кружочков). Потом можно научить более сложной работе;
  5. Работа с ножницами (вырезание букв, фигурок животных и птиц);
  6. Рисунки на песке или на манке ( можно учить писать даже большие красивые прописные буквы);
  7. Детские специальные прописи. Учимся сначала обводить фигурки и контуры изображений;
  8. Работа с развивающими конструкторами. Так вы добьетесь нормального конструктивного праксиса у своего малыша.

Главное учить ребенка регулярно и обязательно делать это в форме увлекательной игры. Другими словами, играем и учим. Игра — это лучший способ обучения ребенка. По времени такие занятия должны превышать 20 минут.

От карандаша к ручке

Карандаш должен появиться у вас с раннего возраста. Как только у ребенка появится к нему интерес. Уже карандашом ваш малыш начнет писать свои первые буквы. Не забывайте также про краски и цветные мелки. Вы можете учить своего малыша рисовать, воспользовавшись великолепной методикой Ирины Колобовой. В интернете не трудно найти видео с ее курсом.

Предупреждаем вас о распространенной ошибке. Родители часто упускают то время, когда нужно научить ребенка правильному способу держать карандаш.

Контролируйте захват сразу. Переучивать всегда намного сложнее. Вот почему для начала купите малышу специальный толстый трехгранный карандаш. С ним правильному захвату учить проще. Форма карандаша заставляет обхватывать его с трех сторон. Так пальчики с первых дней научатся писать правильным захватом.

Раскрашиваем картинки

К этому занятию можно приступить уже с 3-х летнего возраста. На начальном этапе старайтесь научить малыша раскрашивать крупные картинки. Тематику рисунков подбирайте исходя из интересов и предпочтений вашего ребенка. Хорошо когда вы посмотрите видео с интересным мультфильмом, а потом купите раскраски с сюжетом из этого видео.

Насадка-тренажер

Если в вашем детстве не было чудо-насадки, не удивительно. Время не стоит на месте. Эта насадка выглядит как игрушка, одевающаяся на ручку или карандаш. Она помогает выработать манеру письма, правильный наклон ручки и расположение пальцев. Обратите внимание на эту простую, но очень полезную вещь.  Карандаш и ручка с таким тренажером будут всегда держаться правильно. Причем такие насадки выпускаются не только для детей, пишущих правой рукой, но и для левшей.

Как решить основные проблемы при обучении письму

Мы договоримся, что правильно держать ручку мы уже ребенка научили. Теперь начинаем учить правильной посадке. Большую ошибку делают родители, когда сажают малыша писать в разных местах и за разными столами. Подберите для него соответствующие параметрам роста стол и стул.

учимся писать

Теперь следует обратить внимание на позу во время письма. Необходимо учить детей сразу сидеть правильно. Без этого нельзя будет в дальнейшем добиться красивого почерка. Да и про важность выработки правильной осанки нельзя забывать.

Что следует соблюдать:

  • сидим прямо;
  • спина полностью находится на спинке стула, опираясь на него;
  • грудь не касается края стола;
  • ноги располагаются прямо (лучше, если вы подготовите для них специальную подставку);
  • обе руки лежат на столе;
  • плечи и шея не должны быть сильно опущены.

Обратите внимание на правильное положение тетради. Его можно добиться так. Вначале кладем тетрадь перед собой, так чтобы она лежала прямо. Далее слегка сдвигаем ее влево. Задача добиться положения, когда по нижнему левому краю тетрадь окажется на середине груди. Так писать намного удобнее и легче. Заполняя буквами тетрадный лист, постепенно передвигаем вверх.

Мама, папа, жук и лук

Для регулярных занятий необходимо завести особую тетрадь. Это позволит научить малыша дисциплине и методичности тренировок. Также легко сравнивать качество написанного. Начинаем писать с букв. Далее переходим к простым и понятным словам. Мы их для примера поставили в заголовок.

Хорошо если вы подберете для занятий картинки. Ребенок будет выводить то слово, которое изображено перед ним.

Можно также подобрать и соответствующее видео, посвященное заданной букве или объясняющее значение выбранного для написания слова.

Начинаем с печатных букв

Не старайтесь детей сразу учить выводить завитушки и закорючки прописных букв. Это распространенная ошибка родителей. Чтобы набить руку, учим свое чадо сначала написанию печатных буковок. Задача развить пальчики и дать им хороший тренировочный навык. После овладения умением составлять письменный текст из печатных букв, переходим к специальным прописям. На данном этапе они просто незаменимы.

Не старайтесь приобретать прописи для школьников. Они не годятся для тренировок — там очень мало строк. Терпеливо учим прописывать буквы, представленные пунктирными точками.

Запасаемся терпением

Не гонитесь за быстрым результатом. Успеха следует ждать только при системном подходе и регулярности занятий. Вы должны понимать, что малыша никогда нельзя подгонять. Как только он начнет спешить, почерк сразу и очень сильно ухудшится. Заставлять свое чадо переписывать одни и те же слова по много раз также нецелесообразно. Такие занятия вскоре ему наскучат.

Всегда хвалите вашего ученика, даже если в тексте, который он написал, окажется всего несколько красиво написанных слов. Просите его написать эти слова еще более каллиграфическим почерком. Так вы сможете научить отличать красивый почерк от обычного.

Никогда не сравнивайте плохой, на ваш взгляд, почерк вашего малыша с тем, как хорошо пишут другие дети. Так можно отбить всякую охоту учиться. Лучше сохраняйте те тетради, в которых пишет ребенок, и потом их ему показывайте. При сегодняшних возможностях бытовой техники тетради можно фотографировать, особенно в тех местах, где написано очень красиво, снимать на видео, а потом вместе подвергать почерк детальному анализу.

Батькам не завжди вдається успішно вирішити проблему, як навчити писати свою дитину. Буває, що на комп’ютері він вже давно може набирати прості тексти і вчити особливо не треба. А от писати, та ще не друкованими літерами, а прописними, завдання для сучасних дітей не з простих. Як, втім, і для їх батьків. Навичка письма, взагалі, один з найскладніших. Для того, щоб їй навчитися, необхідно володіти неабияким досвідом і набором певних навичок. Тут не обійдешся тим, що включив малюкові відео з навчальним курсом і отримав результат. Та й починати, звичайно, треба не з того, щоб садити дитину і змушувати писати вже готові літери. Але пропонуємо розібратися по порядку.

Початок навчання

Процес навчання письма повинен починатися з вдосконалення дрібної моторики, становлення координації і навичок посидючості.


Щоб дитину порівняно легко й швидко можна було навчити писати, треба багато часу витратити на правильний розвиток м’язів руки і на становлення координації. Та й без прищеплення елементарної навички посидючості марно її вчити. Ось чому ні про яке писання не повинно бути й мови, поки малюк не набереться достатнього досвіду. Будьте терплячі. В свій час все прийде. З добре розвиненою моторикою, з підготовленою рукою ваш малюк гори потім зверне.

Забав, вправ і занять для розвитку перелічених вище навичок безліч:

  1. спеціальна гімнастика для пальчиків. Спробуйте в інтернеті знайти відповідне відео з такою гімнастикою. І разом з малюком, краще під музику, виконуйте курс;
  2. ліплення. Розвиває креативне мислення, посидючість і зміцнює м’язи рук. В якості матеріалу можна брати пластилін, глину або солоне тісто;
  3. заняття орігамі. У дитини чудово розвивається пам’ять, акуратність, просторова уява та навички точних рухів;
  4. виконання різних аплікацій. Розпочинають з вирізування і наклеювання простих фігур (квадратиків або кружечків). Потім можна навчити складнішій роботі;
  5. робота з ножицями (вирізання букв, фігурок тварин і птахів);
  6. малюнки на піску або на манці ( можна вчити писати навіть красиві великі літери);
  7. дитячі спеціальні прописи. Вчимося спочатку обводити фігурки і контури зображень;
  8. робота з розвиваючими конструкторами. Так ви досягнете нормального конструктивного праксису у свого малюка.

Головне вчити дитину регулярно і обов’язково робити це у формі захоплюючої гри. Іншими словами, граємо і вчимося. По часу такі заняття повинні перевищувати 20 хвилин.

Від олівця до ручки

Олівець повинен з’явитися у вас з раннього віку. Як тільки у дитини з’явиться до нього інтерес. Вже олівцем ваш малюк почне писати свої перші літери. Не забувайте також про фарби і кольорові крейди. Ви можете вчити свого малюка малювати, скориставшись чудовою методикою Ірини Колобової. В інтернеті не важко знайти відео з її курсом. Попереджаємо вас про поширену помилку. Батьки часто втрачають той час, коли потрібно навчити дитину правильного способу тримати олівець. Контролюйте захоплення відразу. Переучувати завжди значно складніше. Ось чому для початку купіть дитині спеціальний товстий тригранний олівець. З ним правильному захопленню вчити простіше. Форма олівця змушує охоплювати його з трьох сторін. Так пальчики з перших днів вчаться писати правильним захватом.

Розфарбовуємо картинки

Це заняття можна розпочати вже з 3-х річного віку. На початковому етапі намагайтеся навчити малюка розфарбовувати великі картинки. Тематику малюнків підбирайте виходячи з інтересів і уподобань вашої дитини. Добре, коли ви подивитися відео з цікавим мультфільмом, а потім купите розмальовки з сюжетом з цього відео.

Насадка-тренажер

Якщо у вашому дитинстві не було чудо-насадки, не дивно. Час не стоїть на місці. Ця насадка виглядає як іграшка, яка вдягається на ручку або олівець. Вона допомагає виробити манеру письма, правильний нахил ручки і розташування пальців. Зверніть увагу на цю просту, але дуже корисну річ. Олівець і ручка з таким тренажером будуть завжди триматися правильно. Причому такі насадки випускаються не тільки для дітей, що пишуть правою рукою, але і для лівшів.

Як вирішити основні проблеми, що виникають при навчанні письму

Ми домовимося, що правильно тримати ручку ми вже дитину навчили. Тепер починаємо вчити правильній посадці. Велику помилку роблять батьки, коли садять малюка писати в різних місцях і за різними столами. Підберіть для нього відповідні параметрами росту стіл і стілець.

учимся писать

Тепер слід звернути увагу на позу під час письма. Необхідно вчити дітей відразу сидіти правильно. Без цього не можна буде надалі добитися красивого почерку. Та й про важливість правильної постави не можна забувати. Ось головне, що слід дотримуватися:

  1. сидимо прямо;
  2. спина повністю знаходиться на спинці стільця, спираючись на нього;г
  3. руди не торкаються краю столу;
  4. ноги розташовуються прямо (краще, якщо ви підготуєте для них спеціальну підставку);
  5. обидві руки лежать на столі;
  6. плечі та шия не повинні бути дуже низько.

Зверніть увагу на правильне положення зошита. Його можна досягти так. Спочатку кладемо зошит перед собою, так щоб він лежав прямо. Далі злегка зрушуємо його вліво. Задача домогтися положення, коли по нижньому лівому краю зошит виявиться у середині грудей. Так писати набагато зручніше і легше. Заповнюючи літерами листок зошита, поступово пересуваємо вгору.

Мама, тато, жук та бук

Для регулярних занять необхідно завести особливий зошит. Це дозволить навчити малюка дисципліні та методичності тренувань. Також легко порівнювати якість написаного. Починаємо писати з букв. Далі переходимо до простиї і зрозумілих слів. Ми їх для прикладу поставили в заголовок. Добре якщо ви підберете для занять картинки. Дитина буде виводити те слово, яке зображено перед ним. Можна також підібрати відповідне відео, присвячене заданої літери або пояснює значення обраного для написання слова.

Починаємо з друкованих літер

Не намагайтеся одразу вчити дітей виводити завитки і закарлючки прописних букв. Це поширена помилка батьків. Щоб набити руку, вчимо своє чадо спочатку написання друкованих літер. Завдання розвинути пальчики і дати їм гарний тренувальний навик. Після оволодіння умінням складати письмовий текст з друкованих літер переходимо до спеціального пропису. На даному етапі вони просто незамінні. До речі, не намагайтеся купувати прописи для школярів. Вони не згодяться для тренувань — там дуже мало рядків. Терпляче вчимо прописувати літери, представлені пунктирними точками.

Запасаємося терпінням

Не женіться за швидким результатом. Успіху слід чекати тільки при системному підході та регулярності занять. Ви повинні розуміти, що малюка ніколи не можна підганяти. Як тільки він почне поспішати, почерк відразу і дуже сильно погіршиться. Змушувати своє чадо переписувати одні і ті ж слова по багато разів також недоцільно. Такі заняття незабаром йому набриднуть.

Завжди хваліть вашого учня, навіть якщо в тексті, який він написав, виявиться всього кілька гарно написаних слів. Просіть його написати ці слова ще більше каліграфічним почерком. Так ви зможете навчити відрізняти гарний почерк від звичайного.

Ніколи не порівнюйте поганий, на ваш погляд, почерк вашого малюка з тим, як добре пишуть інші діти. Так можна відбити всяке бажання вчитися. Краще зберігайте ті зошити, в яких пише дитина, і потім їх їй показуйте. При сьогоднішніх можливостях побутової техніки зошити можна фотографувати, особливо в тих місцях, де написано дуже гарно, знімати на відео, а потім разом піддавати почерк детальному аналізу.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы