Георгій Побідоносець, мабуть, один із найвідоміших святих.
Його канонічний образ – юнак на білому коні, що розбиває своїм списом змія, – знайомий навіть людям, далеким від релігії.
Зображення Георгія Побідоносця можна зустріти на монетах, марках, іконах, гербі, у скульптурі та живописі.
Подарунки із символікою святого виглядають урочисто та витончено, і здатні прикрасити навіть найвишуканіший інтер’єр. Ви можете вибрати ікону Герогія Побідоносця в магазині darunok.ua.
Образ Святого зображений на прапорах Москви та Підмосков’я, а безпосередньо Георгій вшановується як Небесний захисник столиці Росії.
КОМУ І КОЛИ ДАРЯТЬ
- ікона святого Георгія. Мученик оберігає всіх чоловіків, особливо Юрієв, Єгоров та Георгіїв;
- святий Георгій благоволить усім, хто пов’язаний із управлінською діяльністю;
- Георгій Побідоносець є покровителем російських військ, і навіть державної могутності Росії. Тому ікона з його обличчям стане чудовим подарунком військовому, співробітнику поліції та правоохоронних органів пожежному;
- ікону можна подарувати людині, з якою вас пов’язують ділові відносини. При цьому подарунок без слів повідомить обдарованому про вашу повагу та довіру.
У ЧОМУ ДОПОМОЖЕ
- оскільки святий Георгій є покровителем воїнства, молитва перед його чином допомагає тим, хто несе військову службу, а також тим, хто вже є у запасі. Святий Георгій захищає та їхні сім’ї. Перед іконою моляться і тих, хто йде термінову службу, у тому, щоб молодого хлопця минули великі труднощі та інші неприємності;
- також святий Георгій вважається покровителем тваринництва та фермерського господарства. Йому моляться за хороший урожай, про захист худоби від хвороб, про захист від стихійних лих.
ЦІКАВО ПРО ІКОНУ
Святий Георгій добре відомий усьому світу. Чим же святий заслужив таку повагу, що йде з глибини віків?
Жив святий у ІІІ столітті. Він був гарний, добре складний і сильний, мужність, виявлена у військовій службі, дозволило йому здобути хорошу посаду в римському війську.
Якось Георгій з’явився на зборах, де обговорювалися методи знищення християн. Йому чужий був страх людський, він боявся лише Бога і звернувся до зборів із викривальною мовою.
Цар і його піддані просто втратили мову, побачивши таку зухвалість. Але Георгія турбувала лише вірність Христові. Імператор дізнався про свого полководця і порадив Георгію принести жертву язичницьким богам, пообіцявши йому ще більше почестей. Сповідник Христов відповів, що хоче тільки одного – щоб усі дізналися істинного Бога.
Імператор наказав списами вигнати мученика геть, посадити його до в’язниці. Тоді почалися жорстокі та тривалі муки, які теж стали сюжетом для ікони великомученика Георгія Побідоносця.
Але найпоширенішим є зображення святого на коні зі списом, де він вбиває змія.
Згідно з легендою, дія відбувалася через багато років після смерті Георгія. В озері з питною водою, неподалік Бейрута, оселився страшний змій. Щоб мешканці могли спокійно набирати воду, щомісяця змію на поживу віддавали молоду дівчину чи хлопця. Це тривало доти, доки у всьому селищі не залишилася лише одна дівчина — дочка правителя. Коли дівчина стояла і плакала на березі озера, перед нею зненацька з’явився Святий Георгій, який убив цього змія.
Сенс, який втілила в собі ікона Георгія Побідоносця, гранично зрозумілий і символічний: як святий переміг змія, так і християнська церква за допомогою численних чудес та всепоглинаючої любові до ближнього поклала край багатовіковому терору язичництва.