Особливості приготування віскі та самогонних апаратів для нього

Статьи

Віскі є одним із найпопулярніших алкогольних напоїв у всьому світі. Але щоб мати право називатися віскі, напій повинен відповідати деяким критеріям. Наприклад, справжній віскі вариться виключно з ячмінного солоду, повинен бути витриманий у дубовій бочці не менше трьох років і, звичайно, зварений у Шотландії.

Зрозуміло, приготувати справжній віскі в домашніх умовах своїми руками не вийде, але можна зварити ідентичний напій, який за смаком та якістю не нічим від нього відрізнятиметься. Саме про це йтиметься у цій статті.

Особливості приготування віскі

Насамперед важливі інгредієнти. Для того, щоб зварити свій віскі обов’язково знадобляться ячмінний солод, спиртові дріжджі та дубова тріска або інший ароматизатор, без якого не вийде цей смак.

Є кілька рецептів приготування сировини для віскі, але всі вони об’єднані однією загальною деталлю — брага, виготовлена ​​на зерновій сировині, дуже густа. Ось тут і полягає основна відмінність отримання віскі від варіння звичайного самогону. Справа в тому, що густа брага при нагріванні перегінного куба пригорятиме на дно і стінки ємності. Перегонні куби та вставки в них ви можете замовити на сайті https://spirtkolonna.kh.ua/ru/product-category/isparitelnye-emkosti/.

Якщо спробувати зварити віскі за допомогою звичайного дистилятора, високий ризик зіпсувати перегінний куб, а продукт, зрозуміло, не відповідатиме очікуванням. Якщо взагалі вдасться приготувати якийсь напій, він буде зовсім не схожий на віскі, до того ж насичений канцерогенами і з присмаком горілого. Тому потрібен спеціальний самогонний апарат для віскі або багатофункціональний дистилятор, що дозволяє готувати цей продукт.

Зрозуміло, можна спробувати процідити сировину через марлю, очистивши брагу від твердих частин та перегнати через звичайний дистилятор. Але слід пам’ятати, що будь-які відступи від технології впливають на смак продукту.

Якими характеристиками повинен мати самогонний апарат для виготовлення віскі

Далеко не кожен дистилятор дозволяє працювати із густою сировиною. Тому слід звернути увагу на купівлю апарату можливість приготування благородних напоїв. При певних навичках можна приготувати віскі за допомогою апарата, у якого дно є своєрідним «сендвічом» — між двома шарами нержавіючої сталі знаходиться прошарок з феромагнетика. У такому кубі брага нагрівається рівномірно і практично не пригорає.

Але найкращим варіантом для виробництва віскі є дистилятор із парогенератором. Він працює трохи інакше, ніж звичайний самогонний апарат. Нагрівання браги в такому пристрої відбувається не шляхом нагрівання самого куба перегінного, а за допомогою подачі гарячої водної пари в сировину. До перегонки ємності, в якій знаходиться брага, підключений парогенератор. У ньому відбувається нагрівання води до кипіння, звідки стоградусна пара надходить безпосередньо в куб. Внаслідок цього брага нагрівається і починає кипіти, пари, що містять спирт, надходять в блок дистиляції. Далі процес перегонки нічим не відрізняється від виробництва звичайного самогону. У такому пристрої повністю виключена можливість пригорання густої сировини до стін перегінної ємності.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы