Що таке насіннєва картопля?

Статьи

Вирощуючи картопля городники часто стикаються з тим, що рослини хворіють, урожаї падають, а бульби виходять низької якості. Тим більше, що через кожні 4-6 років сорт картоплі потрібно оновлювати, щоб культура зродилася і зусилля, витрачені на вирощування врожаю не пропали.

В даний час можна легко роздобути сорт картоплі, що сподобався. На ринку можна придбати як бульби для посадки, так і насіння. В інтернет-магазині «Беккер» представлена безвірусна насіннєва картопля для посадки найвищого класу, вирощена в розплідниках. Купити насіннєву картоплю радимо вам тут https://kartofel.in.ua/.

Що таке насіннєва картопля

Якість майбутнього врожаю залежить від посадкового матеріалу. Найкраще для покращення сорту підійде:

  • 1-а репродукція. Бульби, вирощені у тепличних умовах із насіння. Відрізняються високою якістю і чудово підходять для споживання.
  • 2-а репродукція чи супереліта. Урожай, отриманий наступного року після першої репродукції. Зберігаються всі характеристики сорту, але врожайність дещо падає.
  • 3-я репродукція чи еліта. Виходить після висадки другої репродукції. Коштує такий посадковий матеріал недорого, але треба розуміти, що з кожною подальшою репродукцією якість матеріалу знижуватиметься.

Якщо ви не хочете возитися з насінням, то посадковий матеріал найкраще купувати в спеціалізованих магазинах, тому що вам завжди нададуть сертифікати та інші відповідні документи, що підтверджують якість матеріалу.

Види картоплі

Існує безліч сортів картоплі. Від улюбленої всіма синьоок, до екзотичних бульб з м’якоттю фіолетового кольору. Усі вони мають суттєві відмінності. Одна з ознак, за якими поділяють картоплю для посадки, — це термін дозрівання:

  • ранні сорти дозрівають через 60-70 днів після посадки;
  • середньоранні — через 70-80 днів;
  • середньостиглі — через 80-10 днів;
  • середньопізні та пізні — через 100-120 днів.

Крохмаль впливає на колір бульби. Чим жовтіший він усередині, тим більше крохмалю в ньому міститься. Однак надлишок нітратів може дати ще інтенсивніший жовтий відтінок.

Особливості вибору насіннєвої картоплі

Як правило, насіннєва картопля купується за місяць до посадки. При виборі звертайте увагу на такі моменти:

  1. Регіон. Якщо сорт дає хороший урожай у південних регіонах, це не означає, що він дасть такий самий урожай і в північному. Тому найкраще вибирати універсальні сорти.
  2. Різні сорти дозрівають у різні терміни. Тому якщо ви плануєте вирощувати картоплю все літо, а також запастись їй на зиму, то варто придбати сорти з різним терміном дозрівання.
  3. Обов’язково уточніть для якого сорту який ґрунт буде кращим.
  4. Потрібно уважно оглянути бульби. Вони мають бути твердими, не пошкодженими, не гнилими та приблизно однакового розміру.
  5. Звертайте увагу на наявність очків. Чим їх більше, тим краще.
  6. Картоплю, що проросла, краще не купувати. При перевезенні паростки можуть зламатися, а це негативно позначиться на врожаї.
  7. Перед покупкою з’ясуйте врожайність вибраного сорту, його стійкість до погодних умов, хвороб та шкідників.
  8. Уточнюйте здатність картоплі зберігатись до весни.
  9. Обов’язково перевірте сертифікати відповідності та свідоцтва.
  10. Купівлю картоплі, так само як і самостійно вирощену, перед посадкою обов’язково потрібно перебрати, щоб відбракувати не придатні до посадки бульби.

Хороший урожай потребує великих вкладень. Але нагородою за це будуть смачні та корисні овочі, які не зрівняються з купленими у магазинах та на ринках.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы
Добавить комментарий