Логопедичний масаж — показання та методи

ЗДОРОВЬЕ


Логопедичний масаж — це метод механічного впливу на м’язи, судини, нервові волокна та інші тканини артикуляційного апарату. Методика допомагає ліквідувати різні мовленнєві порушення.

Може ефективно використовуватися за проблем різної складності — від заїкання до часткової або повної втрати мовлення. Проводити масаж артикуляційного апарату повинен логопед, який володіє необхідними техніками та навичками. 


Основні показання для проведення логопедичного масажу 
Логопедичний масаж проводять у межах комплексної медико-педагогічної реабілітації дітей і підлітків. Методика може використовуватися для немовлят від 3-х місяців, коли вони починають лепетати. 
Застосовується логопедичний масаж у таких випадках: 

  • у разі заїкання; 
  • у разі гіпотонії або гіпертонії м’язів; 
  • у разі дистонії; 
  • у разі недорозвиненого мовлення; 
  • у разі часткової або повної втрати мови; 
  • у разі парезу артикуляційного апарату; 
  • у разі дизартрії та в інших випадках. 

Докладніше про те, що таке логопедичний масаж, коли його проводять, можна дізнатися за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=erF_jifVzBI&t=6s 
Масаж артикуляційного апарату також використовується для дорослих, які мають вади мовлення та порушення тонусу м’язів через пережиті стресові ситуації чи травми. 

Як проводиться логопедичний масаж: основні види 

Особливості проведення логопедичного масажу залежать від того, який вид методики використовується. Можна виділити такі основні види: 
Класичний. Виконується руками фахівця. Логопед може використовувати розтирання, погладжування та інші прийоми. Комплекс рухів фахівець визначає персонально залежно від наявної проблеми. 
Точковий точковий. Відрізняється тим, що лікар натискає на біологічно активні точки для стимуляції кровопостачання та обмінних процесів.
Апаратний. Проводиться за допомогою спеціальних апаратів. Їхній принцип дії базується на використанні вібрацій чи іншого впливу. 
Зондовий. Виконується з використанням спеціального інструменту. Ефективний у разі дизартрії, оскільки дає змогу прицільно впливати на проблемні зони артикуляційного апарату. 
Необхідний вид логопедичного масажу визначає лікар для кожного пацієнта окремо. Під час процедури дитина або дорослий може сидіти або лежати на кушетці залежно від того, де розташована проблемна зона і яка методика впливу використовується. 

Ефект від логопедичного масажу: які проблеми вирішує процедура?

Недорозвиненість м’язів артикуляційного апарату та порушення кровотоку призводить до розвитку різних порушень мовлення. Особливість логопедичного масажу полягає в тому, що він чинить стимулюючу дію. Процедура допомагає натренувати м’язи, що беруть участь у вимові різних звуків, а також покращує кровопостачання тканин, стимулює обмін речовин, допомагає позбутися спазмів. У результаті вдається поліпшити артикуляцію, вимову звуків і слів, надати мові емоційного забарвлення.

Якщо необхідно пройти курс логопедичного масажу, слід звернутися до Центру нейрофізіології Development Clinic. На офіційному сайті https://dvclinic.com.ua/uk можна записатися на консультацію до фахівця. Послуги надають кваліфіковані лікарі, використовуючи сучасні методи з доведеною ефективністю та індивідуально підбираючи програму відновлення функцій артикуляційного апарату.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы
Добавить комментарий