Зі скількох років можна носити контактні лінзи

ЗДОРОВЬЕ

Зі скількох років можна носити контактні лінзи

Використання лінз потребує від дітей певної відповідальності, адже такий засіб корекції зору можна носити лише за умови дотримання всіх правил особистої гігієни та рекомендацій щодо догляду за лінзами. Також малюкові потрібно вміти надягати, знімати та промивати лінзи самому без допомоги дорослих. Спробуємо розібратись, з якого віку можна носити лінзи дітям більш детально.

Чи можна дітям лінзи?

Багато батьків цікавляться, чи можна дітям лінзи. Офтальмологи наголошують на тому, що розвиток очного яблука триває до 14 років. Тому у дитячому та підлітковому віці необхідно дуже обережно використовувати різні методи корекції зору, зокрема лінзи. Вони не протипоказані дітям, проте невірний підбір таких засобів для корекції зору чи недотримання правил експлуатації та догляду може негативно вплинути на здоров’я очей.

Зокрема діти дуже часто забувають своєчасно знімати лінзи, або роблять це недостатньо охайно. Також в дитячому віці часто ігноруються правила зберігання лінз. І це може призвести до виникнення інфекційних захворювань та порушень нормального розвитку зорових каналів.

З якого віку можна носити лінзи?

Таким чином, основна вимога до дитини, яка виявляє її спроможність до використання контактних лінз, — це можливість самостійного використання. Якщо з доглядом за виробами можуть допомогти батьки, то малюк повинен сам вміти зняти, промити та надягти лінзу. Адже в око може потрапити ворсинка чи вія і за межами дому.

Загалом, діти від 8 років можуть користуватися одноденними лінзами. Ці вироби не потребують щоденного догляду — щоранку дитина одягає нову пару. У дитячому віці варто віддавати перевагу силікон-гідрогелевим виробам, адже вони мають кращу кисневу проникність.

Що стосується багаторазових лінз, до яких відносяться моделі на 2 тижні чи лінзи на 3 місяці, то їх носіння можливе з 13-14 років. У цьому віці діти вже можуть користуватися такими засобами корекції зору нарівні з дорослими — вони не забувають знімати їх на ніч, усвідомлюють необхідність ретельної гігієни та правильного догляду, а також роблять все акуратно, щоб не зашкодити цілісності лінз.

Дуже важливо, щоб лінзи підбирав виключно дитячий офтальмолог. Адже будь-яка розбіжність параметрів, наприклад, радіусу кривини може викликати неправильний розвиток очного яблука.

Декоративні та кольорові контактні лінзи з якого віку

Декоративні лінзи — це вироби, які здатні повністю змінювати колір очей. Вони виглядають неприродно — можуть мати яскравий колір чи імітувати вигляд очей тварини. У дитячому віці такі вироби використовувати не варто. Вони зазвичай виготовляються з дуже щільного матеріалу, тому можуть обмежувати доступ кисню до ока — це може викликати різні ускладнення.

Підліткам можна користуватися кольоровими лінзами час від часу, але лише після консультації лікаря. Такі вироби можна носити не більше 4 годин на день.

Що стосується кольорових лінз, то вони відрізняються від декоративних тим, що містять безпечний біосумісний пігмент — не можуть радикально змінити вигляд очей, а лише коригують колір. Такі тоновані вироби можуть також коригувати й зір. І їх можна сміливо використовувати й дитині, вони не шкодять очам.

Правила використання лінз у дитячому віці

Більшість обмежень для використання МКЛ (м’яких контактних лінз) у дитячому віці пов’язана саме зі спроможністю дотримуватись правил експлуатації таких виробів. Зокрема дуже важливо:

  • якісно мити руки перед будь-яким контактом з очима чи лінзами;
  • знімати лінзи на ніч;
  • механічно очищати лінзи для тривалого використання;
  • зберігати лінзи лише в спеціальному розчині та контейнері;
  • утримувати контейнер та інші аксесуари для догляду за лінзами у чистоті;
  • щодня міняти розчин;
  • обережно вдягати та знімати лінзи, щоб не пошкодити їх цілісність.

У яких випадках варто вибрати лінзи?

Контактні лінзи за багатьма параметрами перевершують окуляри. Вони дають більшу свободу дій та не спотворюють зображення, особливо, якщо мова йде про корекцію зорових порушень високого ступеня тяжкості.

На відміну від окулярів, що можуть легко зламатися в процесі гри чи занять спортом, контактні засоби корекції є більш безпечними. Вони повторюють природну форму рогівки та щільно прилягають до очей, тому залишаються на місці навіть під час активних дій.

У деяких випадках використання лінз обґрунтовано й з медичної точки зору. Такі засоби рекомендовані при анізометропії, за якої у людини спостерігається значна різниця в оптичній силі правого та лівого ока.

Рекомендації для батьків

Батькам варто регулярно контролювати дітей будь-якого віку, навіть, якщо вони носять лінзи вже не перший рік. Адже діти можуть лягати спати у лінзах, лінуватися змінити розчин чи чіпати очі брудними руками. 

Також важливо регулярно проходити з дитиною перевірку зору — для того, щоб контролювати не тільки гостроту зору, а й можливі ускладнення.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы