Аналіз на ентеробіоз

ЗДОРОВЬЕ

Однією з невидимих небезпек вважається ентеробіоз. Інфекційне захворювання часто недооцінюється, проте його наслідки можуть бути досить серйозними. Особливо часто від нього страждають діти, тому важливо своєчасно провести діагностику та розпочати лікування.

Що таке ентеробіоз?

Ентеробіоз – це захворювання, викликане паразитичними круглими черв’яками, відомими як ентеробіус вермікуляріс. Ці паразити в основному колонізують товсту кишку і викликають характерні симптоми:

  • свербіж ануса; 
  • безсоння; 
  • подразнення шкіри та ін.

Ця хвороба найчастіше поширюється серед дітей, особливо тих, які відвідують громадські місця, такі як школи та дитячі садки.

Ентеробіоз передається шляхом контакту із забрудненими поверхнями або предметами, що містять яйця паразитів. Найбільш поширеними джерелами інфекції є рукотримачі, ліжка, рушники та іграшки. Особливо легко заразитися, якщо особа не дотримується основних правил гігієни, таких як регулярне миття рук та чистка нігтів.

Хоча ентеробіоз не завдає значної шкоди здоров’ю, він може мати психологічні наслідки. Неприємний свербіж в анальній області може призводити до безсоння, роздратування та нервової напруги. Це може вплинути на настрій, емоційний стан та загальний комфорт людини. У деяких випадках діти можуть почувати себе незручно або соромитися розповідати про свою хворобу, що може призвести до соціальної ізоляції та нездатності концентруватися на навчанні.

Запобіжні заходи від ентеробіозу включають регулярне миття рук перед їжею та після відвідування громадських місць, а також часту заміну та прання постільної білизни, рушників і іграшок. Особливо важливо навчати дітей правильним гігієнічним звичкам, щоб уникнути зараження.

Методи діагностики 

Діагноз ентеробіозу зазвичай встановлюється шляхом виявлення яєць паразита у зразках калу. Аналіз на ентеробіоз рекомендується здавати у таких випадках:

  1. При наявності клінічних симптомів. Якщо у вас або у вашої дитини є скарги на свербіж ануса, особливо вночі, безсоння, подразнення шкіри анальної області або інші ознаки, що можуть вказувати на ентеробіоз.
  2. У випадку контакту з хворою особою. Якщо ви були в контакті з кимось, у кого виявлене захворювання, особливо при спільному використанні предметів побуту (рушників, постільної білизни, іграшок).
  3. При регулярному відвідуванні громадських місць. При відвідуванні місць зі збільшеним ризиком зараження ентеробіозом варто здавати періодично аналіз із профілактичною метою навіть при відсутності симптомів.

Важливо пам’ятати, що самодіагностика та самолікування не рекомендовані. Якщо у вас є підозра на ентеробіоз або ви спостерігаєте вказані симптоми, краще звернутися до кваліфікованого лікаря для отримання консультації та виконання необхідних досліджень. Здати аналіз на ентеробіоз можна в медичній лабораторії «НІКОЛАБ» https://nikolab.com.ua/uk/.

Підготовка до аналізу та збір матеріалу для дослідження

Від правильної підготовки та забору матеріалу залежить точність результатів дослідження, тому варто відповідально віднестися до рекомендацій лікаря чи працівників лабораторії. Слід дотримуватися таких правил: 

  1. Збір зішкріба виконується вранці до гігієнічних процедур. 
  2. Щоб зібрати матеріал для дослідження, проведіть ватною паличкою, змоченою в гліцерині, біля анального отвору. 
  3. Помістить паличку в стерильний контейнер і віднесіть до лабораторії. 

Детальніше про підготовку та особливості забору матеріалу для дослідження можна прочитати за посиланням https://nikolab.com.ua/uk/prices/1094-2/.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы