Дерматити в дітей: симптоматика та види

ЗДОРОВЬЕ

Дедалі частіше сучасні батьки стикаються з таким явищем, як дитячий дерматит. Це загальна назва низки захворювань, характерною ознакою яких є запалення шкіри. Цей процес виникає під впливом біологічних, фізичних і хімічних чинників навколишнього середовища. У дитячому віці основною для розвитку дерматитів є збій у роботі імунної системи, а точніше, неадекватна її реакція на різні подразники. Шкірні захворювання можуть протікати як у гострій, так і в хронічній формі.

Симптоми та причини дитячого дерматиту

Ці хвороби мають запальний характер, тому батьки спостерігають у своїх дітей такі симптоми:

  • почервоніння шкірного покриву;
  • набряклість;
  • больові відчуття;
  • підвищення температури;
  • висип;
  • свербіж;
  • дратівливість і занепокоєння.

За дерматитів можливе підвищення температури до 37-37,3 градусів, однак, якщо вони супроводжуються активністю бактеріальної флори та розвитком гнійних процесів, то ці показники можуть бути 38 і більше.

Під час запальних процесів на шкірі у відповідь на подразник вивільняються певні біохімічні речовини, що провокує розширення судин і приплив крові до уражених ділянок. Подразнювальними факторами, що спричиняють такі реакції, можуть бути: хімічні засоби, нанесені на шкіру (креми, мазі, мила), механічні пошкодження, промені ультрафіолетового, рентгенівського типу.

Також висип, свербіж і почервоніння є побічною дією більшості сучасних медикаментів. Встановити справжню причину і зупинити запальний процес допоможе дерматологічна клініка професора Калюжної — https://profderm.net.ua/ua/, тут працюють справжні професіонали з багаторічним досвідом лікування шкірних захворювань.

Види дитячих дерматитів

Найчастіше сучасні діти страждають від таких видів шкірних захворювань:

  • атопічний дерматит;
  • себорейний;
  • пелюшковий.

Перший тип захворювання належить до хронічних, це генетична реакція, яка проявляється у дітей старше 3 місяців. На шкірі спостерігаються почервоніння, свербіж і лущення. Такий дерматит виникає внаслідок контакту малюка з алергенами. Себорейний дерматит може з’явитися внаслідок гормональних змін. У цьому разі в певних зонах з’являються червоні папули та жирні щільні скоринки жовтого кольору. Найпомітніші такі реакції на обличчі, на грудях і на голові. Себорейний дерматит зазвичай минає сам протягом півроку-року.

Причиною пелюшкових дерматитів є недотримання гігієни дитини. Таку реакцію може спровокувати те, що малюк перебував більше півгодини-години в мокрому або брудному підгузку. Для усунення неприємних симптомів необхідно на деякий час припинити користуватися підгузками, мити дитину під проточною водою без використання мила і приймати повітряні ванни.

Як лікувати дитячі дерматити?

Запальні процеси шкіри у дітей мають різні причини. В одних випадках достатньо прибрати подразник, щоб дерматит минув сам, в інших же потрібне лікування під наглядом фахівця.

При виявленні симптомів варто звернутися до лікаря для діагностики та подальшого лікування. У цій галузі добре зарекомендувала себе клініка Профідерм, де працюють справжні професіонали своєї справи. Ви можете почитати відгуки про клініку Профідерм — https://profderm.net.ua/ua/vidhuky/, щоб прийняти правильне рішення.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы
Добавить комментарий