Саджанці ягідних кущів

Статьи

Коли краще білити дерева в саду – восени чи навесні?

Хто далекий від садівництва вважає, що побілка нижньої частини ствола дерев, це пережиток радянського минулого. Проте раніше й зараз цим займаються не заради краси. Процедура спрямована на захист кори від шкідників. Виконують її зазвичай двічі на рік. Основний вважається побілка дерев восени, а навесні наносять шар, що відновлює. Також ви можете саджанці ягідних кущів ви можете замовити тут https://sadubykovunu.com.ua/sazhency-yagodnyh-kustarnikov/.

Навіщо потрібно білити стовбур

Кора схильна до руйнування шкідниками, природними факторами. Якщо його не врятувати, дерево загине. Основна мета осіннього побілки полягає в наступному:

  • знищення комах та його личинок, захованих під корою на зимівлю;
  • знезараження ран, якими під кору проникають патогенні мікроорганізми;
  • захист кори від отримання опіків сонячним промінням;
  • нівелювання різких перегрівів та переохолоджень кори, внаслідок чого утворюються тріщини;
  • запобігання обгризанню кори зайцями, мишами, іншими гризунами.

Першочерговою метою білка вважається захист, а на другому плані стоїть естетична сторона.

Затяті садівники стверджують, що найкращі терміни побілки дерев восени, це період із жовтня до листопада. Завершити роботи потрібно до перших заморозків. Проте однієї осінньої процедури мало. Робити це треба навесні та влітку.

Чому саме осіння білка вважається основною, пояснюється простим законом природи. З настанням холодів паразити ховаються під кору. Їм слід зробити бар’єр. Додатково побілка знижує ймовірність утворення на стовбурах льоду, що розриває деревину.

Обов’язковість весняного побілки спірна. Процедура потрібна, якщо її вчасно не зробили восени. Займатись доведеться наприкінці лютого, але точні терміни залежать від кліматичних умов регіону. До кінця зими сонце вдень сильніше пригріває. Стовбури здатні прогрітися до температури +11оС. У дерева активізується ранній рух соку. Нічна температура знижується до –10оС. Сік замерзає, від розширення відбувається розрив деревини. Утворюються звані морозобоїни. Побілка білим кольором відбиває вдень сонячне проміння, відбувається нівелювання різких температурних перепадів.

Чому і коли білити дерева у саду восени ясно. Зрозуміла навіть ціль весняної процедури. Тоді навіщо цим займатися влітку, невже, заради краси? Затребувана побілка влітку, коли для фарбування стволів використовували склад, що змивається, наприклад, вапно. Від дощів такий захист поступово руйнується. Влітку наносять новий шар на її відновлення.

Порада! Якщо з осені дерево білили незмивним складом, необхідність весняної та літньої процедури відпадає.

Оцените статью
Все о детях для папы и мамы от рождения до школы